cs

LED UV-C osvětlení

Proč používat svítidla HelloHealth UVC:


 1. Využití vlnové délky 253,7 dokáže efektivně zneškodnit běžné viry a bakterie. Tato germicidní vlnová délka negeneruje ozon a zajišťuje čištění vzduchu.
 2. Celkový hluk je pod hranici 38-42 decibel.
 3. UV zářivky mají životnost 11.000 hodin a lze je jednoduše vyměnit. (Po 9.000 hodinách provozu je účinnost 80%)
 4. Bavlněný filtr efektivně čistí prach ve vzduchu, chrání svítidlo před poškozením, lze jednoduše vyměnit.
 5. Svítidlo může být v provozu i za přítomnosti lidí a zvířat.
 6. Dálkové ovládání nebo ovladač na vyžádání.
 7. Úspora místa (kombinuje UVC a běžné osvětlení).
 8. Záruka 5 roků. (Nezahrnuje UVC lampu a filtry)
 9. LED 30W, 120lm/W, Tridonic předřadník, UGR<16.
 10. UVC lampa je plně skryta ve svítidle.
 11. Automatická indikace výměny filtru. 

Jak to funguje?

Jsou speciální typy svítidel, které vytváří ultrafialové záření ve spektru UVC. Toto krátkovlnné záření narušuje buněčnou strukturu DNA baktérií, virů a plísní a tím zamezuje jejich množení. Germicidní svítidla se používají k dezinfekci pracovních ploch, stolů, nářadí, klecí, kójí apod. Dezinfekce UVC zajišťuje sterilní čistotu, je založena na čistě fyzikálním procesu, bez chemikálií, toxických látek nebo rizika vzniku rezistence, nabízí mnoho možných aplikací jako například:

- kanceláře, školy, čekárny
- průmysl
- ventilační technologie a klimatizace
- laboratorní a nemocniční prostory
- auta nebo autobusy, prostory s častým výskytem veřejnosti

Jak UVC funguje?

Vysokoenergetické UVC záření vyvolává fotochemickou reakci. Vlnové délky s 254 nm se absorbují buněčnými nukleovými kyselinami a v závislosti na dávce záření vedou k poškození DNA mikroorganismů bakterií, virů, kvasinek a plísní. Důležitou výhodou dezinfekce pomocí UVC záření je, že nemůže způsobit rezistenci. Dezinfekce UVC funguje u všech druhů mikroorganismů, bez ohledu na to, zda se to týkalo často se vyskytujících bakterií, virů (včetně koronaviru) a plísní.

Délka ozáření

Mikroorganismy s jednoduchou strukturou mají vysokou citlivost na UVC světlo, což znamená, že je lze snadno deaktivovat při nízké dávce. K eliminaci plísní je zapotřebí výrazně vyšších hladin energie. Účinnost UVC pro deaktivaci mikroorganismů proto vždy přímo souvisí s aplikovanou dávkou. Základním faktorem je tedy čas a síla záření na jednotku plochy. Dávka záření se tedy udává v jednotce µWs/cm2 nebo také v Js/m2. Vysoká intenzita během krátké doby nebo nízká intenzita po dlouhou dobu jsou prakticky zaměnitelné a mají téměř stejné dezinfekční účinky.

Upozornění na rizika

Při použití germicidních svítidel s přímým zářením, nesmí být v prostoru přítomny žádné osoby, zvířata ani rostliny. UV záření může způsobit poranění očí a pokožky! V nadměrné dávce paprsky UVC způsobují dočasné zarudnutí kůže a podráždění spojivek, proto nesmí být překročena mezní hodnota. Prahová denní hodnota ozáření pro člověka je 60 J/m2. Pronikání UVC záření do lidské kůže je velmi malé, riziko rakoviny kůže je proto nízké i když je vystaveno intenzivnímu UVC záření. Před UVC zářením (254 nm) se můžeme chránit všemi neprůhlednými materiály, průhlednými plasty, dokonce i sklem. Pouze křemenné sklo je propustné pro UVC záření a nesmí se používat pro osobní ochranu. Pokud je nevyhnutelný přímý kontakt očí nebo pokožky s UV zářením, postačují jednoduchá preventivní opatření, jako jsou ochranné brýle na UV světlo, opalovací krém s vysokým ochranným faktorem.

U svítidla HelloHealth UVC je UVC zdroj skrytý uvnitř svítidla a nedochází k přímému ozáření!


Kolik jednotek potřebuji?


Se světlem nebo bez...

LED panely jsou standardně dodávány v rozměrech 600x600mm, 620x620mm a 1200x300mm. LED panely s účinností 120lm/W, příkon 30W, světelný tok 3600lm, 

Varianta bez LED svítidel, obsahuje ventilátor a UVC lampu

Varianta včetně LED svítidel 30W, 3600lm, UGR<16


Dálkové ovládání jako příslušenství

Ovládejte Vaše nové zařízení pomocí stávajícího vypínače nebo pomocí bezdrátového ovladače s možností nastavení délky provozu. 


Vestavná, přisazená nebo závěsná montáž? 


Zajímá Vás tento produkt? Chcete zaslat datasheet?